PADĖKIME ATSATYTI ČERNIHIVO MIESTĄ

Mielieji, norime jus pakviesti prisidėti prie dviejų iniciatyvų, kurios padeda atsistatyti karo metu niokojamam Ukrainos miestui Černihivui.

Kodėl būtent Černihivas? Vienas iš šv. Jono brolių tarptautinės bendruomenės narių, brolis Leopoldas iš Olandijos kelis mėnesius praleido šiame mieste. Jis padėjo atstatinėti sugriautas mokyklas (kartu su organizacija „Laisvės angelai“ (ukr. Янголи Свободи)) ir sugriautus gyventojų namus (kartu su organizacija „Dakh-Chernihiv“).

Taip situaciją Černihivo mieste ir
savo veiklą aprašo pats br. Leopoldas:
Dabar, kai miesto apgultis galutinai baigėsi, atstatyti pagrindiniai tiltai, o fronto linija atsitraukė per 500 km į Rytus, Černihivo miestas iš visų jėgų skuba gydytis žaizdas ir judėti  pirmyn.

 

 

Mes prisijungėme prie vienos iš iniciatyvų, “Bo mozhemo”(arba “Dakh-Chernihiv”). Tai klestinti asociacija, kurią sudaro apie 50 vietinių savanorių, kurie skiria savo žinias, energiją ir laiką, kad padėtų neturtingoms šeimoms sutvarkyti savo namų griuvėsius ir suteikti joms tinkamą apgyvendinimą prieš ateinant žiemai. Kasdien jie išskiria vieną ar dvi vietas ir kantriai ir nenuilstamai dirba nuo 4 iki 10 valandų, kad rūšiuotų griuvėsius, sutaisytų tai, kas dar gali būti sutaisyta, ir paklotų naujų namų pamatus.

 

 

Čia tikrai įkvepiame daug dulkių ir pelenų, bet dar daugiau džiaugsmo, noro gyventi ir solidarumo. Ir nukentėjusių šeimų drąsos bei pasiryžimo gyventi iš naujo. Ar tai gali būti tikroji pergalė, matomas Prisikėlusio Kristaus, veikiančio pasaulyje, ženklas? “Mano Tėvo namuose daug buveinių. Jeigu taip nebūtų, argi būčiau pasakęs: ‘Einu jums vietos paruošti!?’ Kai nuėjęs paruošiu, vėl sugrįšiu ir jus pas save pasiimsiu, kad jūs būtumėte ten, kur ir aš.” – taip pasakė Jėzus savo mokiniams savo kančios pradžioje.

 

Daugiau informacijos apie br. Leopoldo laiką Ukrainoje, Černihivo mieste, rasite čia ir čia.

Prisidėti galite keliais būdais:

-Paaukoti. Kviečiame Jus iki gruodžio mėnesio aukoti pervedant auką į mūsų sąskaitą (LT70 7044 0600 0120 8428, paskirtis “UKRAINAI”) arba įmetant ją į bažnyčioje esančią Ukrainai skirtą aukų dėžę.  Paaukotą sumą padalinsime per pusę ir pervesime mokyklų ir namų atstatymą kuruojančioms organizacijoms „Laisvės angelai“ ir „Dakh-Chernihiv“.

-Pagaminti Laisvės angelų (ypač taip prisidėti kviečiame vaikus ir jų tėvelius). Čia (arba bažnyčioje) rasite instrukcijas, kaip pagaminti mažuosius Laisvės angelus – visų ukrainiečių kovos už nepriklausomybę simbolį. Pagamintus Laisvės angelus galite palikti zakristijoje arba pas vienuolyno sekretorę.

-Spalio 2 d., po 10 ir 12 val. Šv. Mišių vyks mugė, kurios metu suaukoti pinigai keliaus organizacijai „Laisvės angelai“, kuruojančiai Černihivo mokyklų atstatymą.