REKOLEKCIJOS

Rekolekcijos – tai laikotarpis, kai atsitraukiame iš įprastinės veiklos, susitelkiama tik dvasiniam gyvenimui.

Rekolekcijos yra metas, kai laikas įgauna visai kitą pagreitį. Tada niekur nereikia skubėti, niekuo rūpintis, galima apmąstyti tai, kam anksčiau neradome laiko ar neturėjome noro, pvz., pagalvoti, kokia viso mūsų skubėjimo prasmė, įvertinti santykius su šeimos nariais, pasvarstyti, ką gyvenime vertėtų keisti ir pan. Kadangi rekolekcijas gaubia tyla, joje geriau girdisi ne tik tai, ką sako mūsų širdis, bet ir kaip ją kalbina Dievas. Nors rekolekcijų poilsiu nelaikyčiau, tačiau jos iš tiesų pailsina ir sielą, ir kūną. (Arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas SJ)

Pats žodis „rekolekcijos“ kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia susikaupimą, susimąstymą. 

Šv. Jono brolių organizuojamos rekolekcijos dažniausiai trunka 2-3 dienas, jose klausomasi paskaitų rekolekcijų tema, dalinamasi savo mintimis ir patirtimi grupelėse, skaitomas šv. Raštas. Rekolekcijų metu dalyviai gyvena pagal brolių dienotvarkę, turi galimybę dalyvauti visose bendruomenės pamaldose, o šeštadienį vakare rengiamas maldos vakaras su giesme, yra išstatomas Švč. Sakramentas, broliai klauso išpažinčių. Sekmadienį rekolekcijų dalyviai kartu su bendruomene dalyvauja šv. Mišiose.


Rytmetinė, dieninė ir vakarinė su broliais
Rytmetinė, dieninė ir vakarinė su broliais
Maldos vakarai
Maldos vakarai
Išpažintys
Išpažintys
Adoracija
Adoracija
Šv. Mišios
Šv. Mišios

Artimiausios rekolekcijos

Paskaitų ciklas „Įžengimas į apokalipsę“ su br. Alain-Marie de Lassus CSJ
Spalio 22-23 d. mūsų bažnyčioje vyks paskaitų ciklas „Įžengimas į apokalipsę“ su šv. Jono kongregacijos broliu Alain-Marie de Lassus. Šis brolis yra bažnyčios teologijos daktaras, besigilinantis ir rašantis apie apokalipsę (Apreiškimą Jonui). Jis dėsto Šventąjį Raštą bei teologiją kongregacijos formacijos namuose Rimonte, Prancūzijoje, yra išleidęs aštuonias knygas, kelios jų išverstos į kitas kalbas. Apokalipsės knyga per šv. Joną mums yra duota Dievo, kad maitintų mūsų kasdienę viltį, padėtų atpažinti Dievo vedimą kasdienybėje ir budriai laukti Jėzaus atėjimo. Brolis Alain-Marie de Lassus yra geras šios srities specialistas, todėl visus besidominčius Šventojo Rašto tekstais ir norinčius giliau pažinti Apreiškimą Jonui kviečiame užsiregistruoti ir naujai atverti žvilgsnį į vieną sunkiausiai suprantamų Šventojo Rašto tekstų.

Siekiant giliau išgyventi paskaitų ciklą, siūlome jums pasirinkti patogų formatą:
1. Rekolekcijos Marijos namuose ir malda kartu su broliais. Apsigyvenant Marijos namuose reikalingas galimybių pasas.
2. Paskaitos + šeštadienio pietūs. Pietaujant Marijos namuose reikalingas galimybių pasas.
3. Tik paskaitos arba paskaitos nuotoliniu būdu. Galimybių pasas nėra reikalingas.