Skelbimai rugpjūčio 29 d. – rugsėjo 05 d.

LITURGIJA
Antradienį, trečiadienį, penktadienį – 18.30 val., šeštadienį – 11:30 val.
Sekmadienį  – 10.00, 12.00 (lietuvių k.) ir 18:30 val (lenkų k.)
Šv. Mišiose galite dalyvauti ir www.youtube.com/Joanitai

Išpažinčių klausoma prieš kiekvienas šv. Mišias ir:
Antradienį 17.30-18.30 val., šeštadienį 18.30-19.30 val.

Rugsėjo 3 d. šv. Grigalius Didysis, popiežius, Bažnyčios mokytojas.

Rugsėjo 5 d. 12 val. kviečiame šv. Mišiose kartu melstis už vaikus, pradedančius naujus mokslo metus. Ypatingai kviečiame pradinukus ir būsimus pirmokus, kurie dar nedrąsiais žingsniais pradeda mokslo kelionę. Šv. Mišių pabaigoje bus suteikiamas ypatingas palaiminimas vaikams. O po šv. Mišių bus pašventintos ir Jūsų atsineštos mokymosi priemonės.

PASIRUOŠIMAS PIRMAJAI ŠV. KOMUNIJAI
Jau galite užsiregistruoti į Pirmosios šv. Komunijos pasiruošimą. Vienerių metų pasiruošimo programa skirta vaikams nuo 9 metų, kurie mokykloje lanko tikybos pamokas. Dviejų metų pasiruošimo Pirmajai šv. Komunijai programa „Pasilikite mano meilėje“ skirta vaikams nuo 7-10 metų. Taip pat į šią programą kviečiame vaikus, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nelanko tikybos pamokų mokykloje.

Pirmoji šv. Komunija – tai antrasis žingsnis tikėjimo kelyje po Krikšto. Pasiruošimo Pirmajai šv. Komunijai metu vyksta susipažinimas su pagrindinėmis tikėjimo tiesomis, mokomasi dalyvauti šv. Mišių šventime.

REGISTRACIJOS ANKETA

Taip pat tėvelius kviečiame prisijungti į Alfa 30+ kursą. Tai nuostabus dvasinis ir praktinis laikas, padedantis artimiau išgyventi bendruomenės patirtį. Jau galite registruotis!

PASIRUOŠIMAS SUAUGUSIŲJŲ SUTVIRTINIMO SAKRAMENTUI
Pradedame registraciją į pasiruošimą suaugusiųjų Sutvirtinimo sakramentui. Per Sutvirtinimo sakramentą esame pripildyti ir sutvirtinti Šventosios Dvasios jėga.

Sutvirtinimas atbaigia Krikšto malonę; tai sakramentas, kuriuo suteikiama Šventoji Dvasia, kad būtume dar giliau įskiepyti dieviškoje įvaikystėje, tvirčiau suvienyti su Kristumi, tobuliau sujungti su Bažnyčia, aktyviau įtraukti į jos misiją ir Jos padedami krikščionių tikėjimą liudytume žodžius lydinčiais darbais. (KBK 1285)

REGISTRACIJOS ANKETA

NUOLATINĖ ADORACIJA
Nuo rugsėjo pradžios atsilaisvina dvi dienos valandos nuolatinėje adoracijos kolytėlėje:
Penktadieniais 9-10 val. ir šeštadieniais 17-18 val.

Kadangi Altoriaus sakramente yra pats Kristus, Jį reikia pagerbti adoracija. „Švenčiausiojo Sakramento aplankymas yra dėkingumo įrodymas, meilės ženklas ir pareigos garbinti mūsų Viešpatį Kristų atlikimas. (KBK 1418)

Norinčius įsipareigoti, kviečiame kreiptis į Birutę tel. nr. 8 656 49693, el. paštu birutemarija.t@gmail.com

JAUNIMO PILIGRIMINIS ŽYGIS AUŠROS VARTAI – LENTVARIS – TRAKAI
Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras rugsėjo 4 d. jau penkioliktąjį kartą kviečia į piligrimystę kryptimi AUŠROS VARTAI – LENTVARIS – TRAKAI. Tai dienos kelionė pėščiomis, kurioje lauks 30 kilometrų maršrutas per miškus, miestus ir miestelius, įkvepiantys susitikimai ir gera draugija. Vakare – ypatinga programa ant vandens (būtina registracija). Registracija ir daugiau informacijos: vajc.lt arba Facebook paskyroje: Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras – VAJC

ALFA KURSAI MŪSŲ VIENUOLYNE
Pradedame registraciją į Alfą jaunimui ir Alfa 30+ kursus. Kursai skirti visiems – tiek netikintiems, tiek tikintiems, norintiems labiau pažinti krikščionybę ir jos tiesas. Tai puiki galimybė išgirsti įvairių lektorių pranešimus krikščioniškomis temomis, neformalioje aplinkoje pasidalinti savo mintimis, sutikti bendraminčių ir kartu ieškoti atsakymų į svarbiausius gyvenimo ir tikėjimo klausimus.

Alfa jaunimui prasidės nuo rugsėjo 22 d. (trečiadieniais), 18.30 val. Vilniaus Išganytojo bažnyčioje (šv. Jono Teologo vienuolyne, Antakalnio g. 27), šv. Jono Pauliaus II salėje (II aukšte).
Alfa 30+ kursai vyks nuo rugsėjo 23 d. (ketvirtadieniais), 18.20 val. Vilniaus Išganytojo bažnyčioje (šv. Jono Teologo vienuolyne, Antakalnio g. 27), šv. Jono Pauliaus II salėje (II aukšte).

Daugiau informacijos:
– Alfa jaunimui – joanitai.org/alfa-jaunimui/
Alfa jaunimui REGISTRACIJOS ANKETA
– Alfa 30+ – joanitai.org/alfa-kursas-suaugusiems/
Alfa 30+ REGISTRACIJOS ANKETA

KVIEČIAME Į VARGONŲ PAŠVENTINIMĄ IR KONCERTĄ
Rugsėjo 5 d. kviečiame visą bendruomenę į vargonų pašventinimą (po 10 val. šv. Mišių) ir Tomo Bakučionio koncertą (po 12 val. šv. Mišių) visiems geradariams, prisidėjusiems prie vargonų atsiradimo mūsų bažnyčioje aukomis, darbais bei maldomis. Džiaugiamės, kad šis instrumentas, skambantis tokiu diferencijuotu ir unikaliu būdu, padeda mums susikaupti maldoje ir šlovinti Dievą.

Vilniaus Išganytojo bažnyčios vargonų charakteristika:

  • pagaminti Van Vulpen-orgel 1982 metais;
  • 12 balsų su papildomu vienu balsu su transmisija;
  • du manualai ir pedalai;
  • du liežuvėliniai senovinio derinimo būdo Werckmeister III (a’ =440 Hz) balsai

Iki 1864 m. sukilimo Vilniaus Išganytojo bažnyčioje buvo 6 registrų vargonai, kurie suteikė liturginėms šventėms iškilmingumo ir kuriais, savo laiku, bažnyčioje grojo Stanislovas Moniuška. Vėliau bažnyčia buvo paversta cerkve ir vargonai dingo. Restauruojant bažnyčią kilo mintis barokinę jos dvasią praturtinti vargonais. Nauji vargonai buvo įsigyti 2018 metais – iki tol jie tarnavo liuteronų bažnyčioje Arnhem mieste Olandijoje.

PAGALBA PABĖGELIAMS
Lietuvos Caritas ragina padėti pasirūpinti baziniais pažeidžiamiausių pabėgėlių poreikias. Lietuvos Caritas bei kitos nevyriausybinės organizacijos atėjo valstybei į pagalbą organizuoti bei teikti skubią humanitarinę pagalbą sulaikytiems užsieniečiams visoje Lietuvoje.

Lietuvos Caritas šiuo metu darbuojasi 6-se migrantų laikino apgyvendinimo vietose (Linkmenų kaimo ir Kazitiškio kaimo stovyklos (Ignalinos raj.),
Vydenių kaimo stovykla (Varėnos raj.), 3 užkardos (Švenčionių raj.)), gyventojų skaičius – apie 450, iš jų apie 90 vaikų.Norinčius prisidėti prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo, kviečia savanoriauti: 

– Rūšiuoti ir skirstyti gautą paramą (drabužius, daiktus, higienos priemones ir pan.);
– Atlikti, pagal poreikį, reikalingų prekių, priemonių ir daiktų pirkimą;
– Vežti paramą į migrantų stovyklas ir pasienio užkardas;
– Ieškoti reikalingos paramos;
– Organizuoti užimtumo veiklas migrantų stovyklose ir užkardose;
– Kurti šiltą ir žmogišką santykį su žmonėmis, kuriems ateiname į pagalbą;

– Tiesti pagalbos ranką nenumatytose situacijose.

Daugiau informacijos: https://www.caritas.lt/news/zmogiskumas-svarbiausia-padekite-pasirupinti-baziniais-pazeidziamiausiu-pabegeliu-poreikias-
Vysk. Arūno Poniškaičio laiškas „Neleiskime baimei mus supriešinti (2021 08 19)“

STUDENTŲ NAMAI „ATSIMAINYMAS“
Studentus, ieškančius gyvenamosios vietos, bendruomeniškumo, ramsčio tikėjimo kelionėje ir atsakomybių ugdymo, kviečiame į vienuolyne įsikurusius Atsimainymo namus. Gyvenimo laikotarpis – nuo rugsėjo pradžios iki birželio pabaigos. Daugiau informacijos: https://www.joanitai.org/studentu-namai-atsimainymas/.  Susidomėjusius prašome susisiekti su br. Eliju: br.elijas@joanitai.org; 867885457.

RINKLIAVA
Prie rinkliavos galima prisidėti broliams pervedus internetu:
Juridinis pavadinimas:  Šv. Jono kongregacijos Vilniaus vienuolynas Juridinis kodas: 192060790 Bankas: SEB   Sąskaitos numeris: LT70 7044 0600 0120 8428

PAGALBA
Kviečiame prisidėti prie vienuolyno aplinkos tvarkymo, kas mėgsta dirbti su gėlėmis, sode, prašome kreiptis į br. Dismą ir su juo suderinti tinkamą laiką (+370 641 66 329). Sode darbai vyktų po pietų.
Taip pat reikalinga pagalba tvarkant vienuolyną ir bažnyčią. Susisiekite su br. Jurgiu (+370 600 87 627)