ŠV. JONO MOKYKLA

Šv. Jono, Šviesos ir Meilės teologo, mokykloje brolių vienuoliškas gyvenimas yra palenktas kontempliacijai. Tad ugdymo struktūra kyla iš trijų išminčių – mistinės, filosofinės bei teologinės – ieškojimo. (Iš Šv. Jono kongregacijos Konstitucijos §55)

Mokymų ciklas „Tikėti ir suprasti“

10-ies formacijos šeštadienių ciklas tikėjimo supratimui gilinti. Temas nagrinėsime filosofiniais ir teologiniais aspektais, remdamiesi Šventuoju Raštu, Bažnyčios mokymu, šv. Tomu Akviniečiu ir kitais teologais.

Ypatingų žinių nereikia, tik reikia noro rimtai studijuoti!

 
  • 2015 m. rugsėjo 26 d., kartu su Krikščionišku Kino Klubu, Viešpatavimas kūrinijai ir ideologinis mąstymas. Raktai į encikliką Laudato Si. Paskaitas skaitys br. Pranciškus Ksaveras ir Ramūnas Aušrotas.
  • Spalio 24 d. Raktai į encikliką Laudato Si. Tęsinys. Ar galima suderinti technologinį protą ir visapusišką kūrinijos pažinimą? Br. Jonas Chrizostomas ir Ramūnas Aušrotas.
  • Lapkričio 28 d. Raktai į encikliką Laudato Si. Godumas ir dėkingumas. Br. Pranciškus Ksaveras
  • Gruodžio 19 d. Rinkos ekonomika ir liberalizmas (br. Pranciškus Ksaveras ir Ramūnas Aušrotas)
  • 2016 Sausio 16 d. Kiekvieno kūrinio žinia visos kūrinijos darnoje. Br. Pranciškus Ksaveras.
  • Vasario 20 d. Amerikos „akivaizdus likimas" ir ekologija su br. Jonu Mykolu CSJ (JAV)
  • Kovo 12 d. „Mažiau yra daugiau" Laudato Si 222-227, apie krikščioniškąjį saikingumą. Su br. Pranciškumi Ksaveru.
  • Balandžio 16 d. „Krikščioniškas atsivertimas ir ekologinis atsivertimas" Laudato Si 216-221. Su br. Matu ir ses. Paulina.
Kitos datos: 2016 m. gegužės 21 d. (atšaukta), birželio 18 d.

Kviečiame pasižiūrėti LRT Kultūra 2016 m. vasario 11 d. laidos "Anapus čia ir dabar" apie ekologinį atsivertimą vaizdo įrašą. Laidoje dalyvauja Bernardinai.lt redaktorė Monika Midverytė, psichologijos ekspertė prof. Aistė Diržytė ir t. Pranciškus Ksaveras CSJ
 

Brolių paskaitų įrašai

Vilniuje įsigyti kompaktinių plokštelių galite iš Mildos (tel. 8 670 38567, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.), Kaune – iš Aldonos (tel. 8 37 77 35 45, 8 600 87544, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.).  Kai kurių įrašų galima klausytis mūsų interneto svetainėje, skiltyje „Mokymas. Garso įrašai“ ir per „Marijos radijo“ laidą „Šv. Jono valanda“, transliuojamą sekmadienį 22.30 val. ir kartojamą antradienį 01.00 val.


PASKAITŲ ĮRAŠAI Galima įsigyti brolių paskaitų įrašų: spauskite čia.

Papildoma informacija