6 ŽINGSNIS – PASIRŪPINTI KITAIS CEREMONIJOS ATRIBUTAIS

Primename, kad broliai su pasitikėjimu įsileidžia Jus į vienuolyno patalpas. Broliams padeda savanoriai, tad prašome Jūsų pačių iniciatyvos bei supratingumo derinant rūpimus klausimus.

Privažiavimas prie bažnyčios: prašome atvažiuoti iš Antakalnio g., nes vartai Sapiegos g. skirti tik broliams.

Mes labai džiaugiamės, kad jūs tuokiatės pas mus, kad sveikinimai vyks vienuolyno teritorijoje. Esame 7 broliai, kurie gyvena kartu šeimos gyvenimą. Mums svarbu yra išlaikyti šiltus šeimyniškus santykius ir su Jumis. Suprantame, kad prie šventės prisideda ir švenčių organizatoriai, padedantys Jums, tačiau norėtume bendradarbiauti tik su Jumis, o ne su koordinatoriais. Norime išlaikyti šiltą santykį su Jumis ir nenorime būti laikomi tik įmone, kuri nuomoja patalpas. Dėl bet kokių klausimų prašome kreiptis tiesiogiai. Ačiū už jūsų supratingumą.

Bažnyčios puošimas:
– Jeigu norėtumėte savo santuokos dieną kitaip papuošti bažnyčią savo gėlėmis, tokia galimybė yra. Už bažnyčios dekoravimą atsakingas rektorius br. Jurgis, kuris bendradarbiauja su savanore Gelena.
– Gėlių pirkimu rūpinasi patys sužadėtiniai.
– Tik Gelena dekoruoja bažnyčią, kitiems asmenims puošti bažnyčios neleidžiame. Yra tam tikros bažnyčios taisyklės, kurias Gelena žino.
– Gėlės padeda visiems, ateinantiems į bažnyčią, melstis ir šlovinti Dievą, todėl po santuokos gėles paliekame bažnyčioje. Jos bažnyčioje pasilieka visą dieną.
– Bažnyčia žvakutėmis puošiama ant karnizo ir/arba altoriaus, kitur žvakių nestatome dėl saugumo ir tvarkos, net jeigu jos yra žvakidėse. Žvakes gali uždegti jūsų svečiai, ar liudininkai prieš ceremoniją. Po ceremonijos žvakės neužpučiamos, bet paliekamos sudegti iki galo dėl tų pačių priežasčių.
– Gėlių žiedlapius, jei jie bus barstomi, po ceremonijos būtinai reikia susišluoti. Draudžiama naudoti popierinius ar tekstilinius žiedlapius, konfeti ir pan. Jeigu po ceremonijos bus barstomi gėlių žiedlapiai, prašome pranešti, kas sutvarkys laiptus po ceremonijos.
– Jei tą pačią dieną numatytos kelios santuokos, sužadėtinių prašome tarpusavyje susiderinti ir dalintis bažnyčios puošyba (apie tai informuoja ir kitų porų kontaktus duoda sekretorė, kreiptis registracija.broliai@gmail.com).
– Prašome būti dėmesingiems Gelenai už skiriamą meilę ir laiką Jūsų šventės papuošimui. Į vienuolyną ji atvyksta iš Vilniaus raj., todėl prašome padengti transporto išlaidais (40 eurų).
– Jūs ir Jūsų artimieji galite prisidėti prie bažnyčios puošybos ceremonijos išvakarėse, į vienuolyną kviečiame ateiti 19:15 val. vakarą prieš vestuves. Tai gražus ir jaukus pasiruošimo laikas Jums ir Jūsų artimiesiems, padedantis gyviau pajausti artėjančios šventės grožį ir svarbą.
– Jeigu nenorite dalyvauti puošimo darbuose, prašome atlyginti 50 eurų (auką galite palikti pas sekretorę). Ją geriau palikite prieš ceremoniją, tai gali padaryti ir Jūsų artimieji/liudininkai.
– Prašome pranešti vienuolyno sekretorei, kai nuspręsite, ar prisidėsite prie puošybos darbų.
– Dėl bažnyčios dekoravimo kreiptis į Geleną el. paštu volcok.gelena@gmail.com 

Auka:
– Už santuokos laiminimą prašome palikti auką, kuri įteikiama kunigui po ceremonijos. Tai gali padaryti ir liudytojai.
– Jei tuokia kunigas iš kitos parapijos, prašome palikti auką ir bažnyčiai. Ją galima perduoti vienam iš atsakingų brolių ar padaryti pavedimą (duomenys nurodyti čia).

Nuotraukos:
– Fotografas Ridas Damkevičius, tel. 8 636 55414
– Fotografė Austėja Lapėnaitė, tel. 8 699 56477, el. paštas: info@lapebaltoji.lt
– Mums yra svarbu išlaikyti bažnyčios ir santuokos ceremonijos sakralumą, kad galėtume melstis. Norint turėti gražių nuotraukų iš šios svarbios šventės mes prašome fotografų, kad jie laikytųsi kelių taisyklių:

1. Nevaikščios visose bažnyčios erdvėse, čia rasite nuotrauką su galimomis vietomis fotografuoti (kur fotografas negali eiti per santuokos arba krikšto ceremoniją)
2. Prašome fotografų neatitraukti dėmesio į save, ceremonijos metu judėti ramiai, nebėgioti.
3. Nefotografuoti per skaitinius ir pamokslą. Būtume dėkingi jei visa naudojama technika veiktų tyliai, atsisakytumėte nereikalingų garsų, kuriuos galima išjungti.
4. Jeigu pasirinksite kitą fotografą: fotografui prieš ceremoniją reikia ateiti pas kunigą ir susitarti dėl sąlygų (fotografuoti prašome diskretiškai).

Po ceremonijos:
– Po ceremonijos galima likti kieme sveikinimams. Nebijokite paieškoti Jums tinkančios vietos – kieme yra daug vietos ir gražių kampelių.
Vienuolynas gali paskolinti stalus vaišėms, jie yra rūbinėje prie zakristijos. Stalų išmatavimai: 80 cm plotis, 75 cm aukštis, 120 cm ilgis.
Stalų išsinešimu, dengimu ir grąžinimu į vietą turite pasirūpinti patys. Derinti su sekretore vilnius@joanitai.org, tel. 8 605 01424 (skambinti 10:00 iki 17:30 val.).
– Vienuolyne vyksta nuolatinė Švč. Sakramento adoracija, todėl prašome po ceremonijos likti kieme ne ilgiau nei 1-1,5 val ir išsirinkti atokesnę vietą nuo bažnyčios durų. Prašome neleisti muzikos per garso įrangą.